Referencie

Rozšíriť Cvyklo pohár o ďaľšie 2 preteky je podľa mňa super nápad. Stretli sa ľudia, ktorí nemajú problém zorganizovať sériu pretekov, tak aby potešili deti/dospelých, amatérov alebo “drtičov” v okolí Liptova.

Cvyklo pohár tu zaplnil miesto chýbajúcich pretekov na horských bicykloch, predsa trénovať máme kde. Stačí si len nájsť čas a zmerať sily s konkurenciou na pekných tratiach, či už idete vypľuť dušu alebo sa chcete len zúčastniť.

Som rada, že na 3 preteky zo štyroch vyšlo super počasie a mohla som si pretek užívať naplno. Na Sliačanskom pedáli nám dospelým počasie vyšlo, ale deti sa už museli trápiť v daždi. Aspoň mali zážitok, ale podľa môjho skromného názoru by nebolo zlé posunúť pretek na skoršie hodiny a nie poobedné. Taktiež v Sliačoch majú veľmi pekné prostredie a myslím si, že 2 kolá by sa mohli zmeniť na 1 súvislú trasu a vytrepať nás tam niekde do lesa.

Na Filištíne ma blesky pred štartom odrádzali, ale nakoniec sme to mali len s miernym dažďom a počasie mi perfektne sadlo, aby som využila zjazdy bez bŕzd a odskočila konkurencii. Prekvapil ma výsledok pretekov, keďže Sima Triznová sa nezúčastnila a tak mi nechtiac prenechala pozíciu víťazky pohára. Pre mňa je Sima jednoznačnou víťazkou a do budúceho pohára čosi potrénujem, aby som stiahla tú vysokú stratu.
Annamária Uhrínová
Víťazka 2019 Cvyklo Pohár
Sériu MTB pretekov pod hlavičkou Cvyklo Pohára by som určite odporučil všetkým nadšencom horskej cyklistiky, či už rekreačným alebo výkonostným. Na dedinský pretek skvelá atmosféra podporená spoľahlivou organizáciou.

Taktiež vidím veľké pozitívum, že organizátori nezabudli ani na deti a boli vytvorené aj preteky pre najmenších, čo mňa, ako kondičného trénera, ktorý sa snaží budovať u detí odmalička pozitívny vzťah k športu veľmi teší!

Organizátorom prajem do budúcna veľa chuti a odhodlania v pokračovaní tejto skvelej športovej akcie, ktorú určite rád v budúcnosti podporím svojou účasťou 🙂.
Šimon Klimčík
3. miesto 2019 Cvyklo Pohár