Referencie

Rozšíriť Cvyklo pohár o ďaľšie 2 preteky je podľa mňa super nápad. Stretli sa ľudia, ktorí nemajú problém zorganizovať sériu pretekov, tak aby potešili deti/dospelých, amatérov alebo “drtičov” v okolí Liptova.

Cvyklo pohár tu zaplnil miesto chýbajúcich pretekov na horských bicykloch, predsa trénovať máme kde. Stačí si len nájsť čas a zmerať sily s konkurenciou na pekných tratiach, či už idete vypľuť dušu alebo sa chcete len zúčastniť.

Som rada, že na 3 preteky zo štyroch vyšlo super počasie a mohla som si pretek užívať naplno. Na Sliačanskom pedáli nám dospelým počasie vyšlo, ale deti sa už museli trápiť v daždi. Aspoň mali zážitok, ale podľa môjho skromného názoru by nebolo zlé posunúť pretek na skoršie hodiny a nie poobedné. Taktiež v Sliačoch majú veľmi pekné prostredie a myslím si, že 2 kolá by sa mohli zmeniť na 1 súvislú trasu a vytrepať nás tam niekde do lesa.

Na Filištíne ma blesky pred štartom odrádzali, ale nakoniec sme to mali len s miernym dažďom a počasie mi perfektne sadlo, aby som využila zjazdy bez bŕzd a odskočila konkurencii. Prekvapil ma výsledok pretekov, keďže Sima Triznová sa nezúčastnila a tak mi nechtiac prenechala pozíciu víťazky pohára. Pre mňa je Sima jednoznačnou víťazkou a do budúceho pohára čosi potrénujem, aby som stiahla tú vysokú stratu.
Annamária Uhrínová
Víťazka 2019 Cvyklo Pohár
Myslím si, že tento rok sa MTB séria Liptova posunula o niekoľko tried dopredu a to nie len kvôli rozšíreniu pohára o ďalšie 2 podujatia, ale určite aj po organizačnej stránke, ktorá bola zvládnutá excelentne. Počet pretekárov predčil moje očakávania, rovnako aj účasť niektorých borcov z iných častí Slovenska.

Čo sa týka jednotlivých pretekov: v Hybiach podľa mňa pripravili najzaujímavejšiu trať so štartom na bežeckých okruhoch, 2 lávkami cez Biely Váh a záverečným singeltrackom. Trať v Trstenom bola podľa mňa fyzicky najnáročnejšia, prvé tri stúpania boli naozaj výživné. V Sliačoch by som chcel vyzdvihnúť hlavne zázemie pretekov v amfiteátri, na trati mi osobne chýbali nejaké zaujímavé pasáže, či už technického alebo kopcovitého charakteru. Keďže som sa mohol zúčastniť len prvých 3 kôl, finálový pretek Filištín hodnotiť nemôžem.

Na záver by som chcel poďakovať všetkým z organizačných tímov a popriať im, aby sa nasledujúce ročníky vydarili aspoň tak ako tento.
Peter Folta
Víťaz 2019 Cvyklo Pohár
MTB séria Cvyklo Pohára, ktorá má za sebou ešte len dva ročníky, patrí už teraz medzi moje najobľúbenejšie preteky. Je to hlavne vďaka tomu, že sa preteky konajú v prostredí krásneho Liptova, majú priateľskú atmosféru a sú organizované na veľmi dobrej úrovni.

Chalani vytvorili podujatie, na ktoré isto čakal nejeden cyklista v okolí a čomu sa ja osobne veľmi teším. Doteraz som mala možnosť štartovať takmer na všetkých pretekoch, ktoré sa mi s menším prídavkom šťastia podarilo absolvovať v zdraví a tiež aj vyhrať. Tento ročník to síce nevydalo na prvé miesto v celkovom hodnotení, čo ma ale nemrzí. Z víťazstva sa mohla zaslúžene tešiť talentovaná Annamária a verím že ju to motivuje aj do ďalších rokov.

Teším sa na ďalšie ročníky či už ako pretekár alebo divák. Držím chalanom palce a prajem, aby každý rok mali čoraz viac spokojných a v cieli zdravých pretekárov 🙂
Simona Triznová
2. miesto 2019 Cvyklo Pohár
2. ročník Cvyklo Pohára hodnotím veľmi pozitívne. Zúčastnila som sa všetkých kôl MTB série a každá trať bola niečím zaujímavá a vedela ma prekvapiť.

Trať v Hybiach bola rôznorodá a potrápil ma záverečný úsek a veľké teplo počas pretekov. V Trstenom je trať náročnejšia na stúpania, ale potom sú to zjazdy, ktoré som si užívala. Ďalšie preteky v Lipt. Sliačoch boli tiež výživné, bol to rýchly pretek bez technicky náročnejších úsekov. Na Filištíne strašilo počasie ale nakoniec to bolo bez dažďa, na úsekoch sme sa museli popasovať s blatom, ale trať sa mi veľmi páčila.

Detských pretekov Cvyklopohára sa zúčastňujú aj moje deti, ktoré sa na preteky vždy tešia. Zároveň MTB sériu odporúčam aj pre začínajúcich bikerov, a tiež aj pre ženy, ktorých býva na pretekoch menej, aby prišli a zažili atmosféru Cvyklo Pohára.

Už teraz sa teším na budúce ročníky a chcem poďakovať všetkým organizátorom za vynaloženú energiu prípravy tejto série, robíte to skvele.
Veronika Váleková
3. miesto 2019 Cvyklo Pohár
Sériu MTB pretekov pod hlavičkou Cvyklo Pohára by som určite odporučil všetkým nadšencom horskej cyklistiky, či už rekreačným alebo výkonostným. Na dedinský pretek skvelá atmosféra podporená spoľahlivou organizáciou.

Taktiež vidím veľké pozitívum, že organizátori nezabudli ani na deti a boli vytvorené aj preteky pre najmenších, čo mňa, ako kondičného trénera, ktorý sa snaží budovať u detí odmalička pozitívny vzťah k športu veľmi teší!

Organizátorom prajem do budúcna veľa chuti a odhodlania v pokračovaní tejto skvelej športovej akcie, ktorú určite rád v budúcnosti podporím svojou účasťou 🙂.
Šimon Klimčík
3. miesto 2019 Cvyklo Pohár