O nás

Séria nezávislých pretekov na horských bicykloch, ktoré spolupracujú a vytvorili Cvyklo Pohár.

Hlavná myšlienka

Cvyklo Pohár Liptova predstavuje pravé MTB súperenie, ktoré sa nesie v znamení dvoch ústredných tém „Priateľstvo je viac ako víťazstvo“ a „Zachovaj prírodu čistú“.

 

My, organizátori, sme veľmi súťaživí, ale priateľstvo má pre nás väčšiu hodnotu ako samotné víťazstvo. Športujeme, aby sme mali radosť z pohybu v prírode a času stráveného s kamarátmi. V takom duchu pripravujeme aj Cvyklo Pohár.

Nemôžeme sa zmieriť s množstvom odpadkov v prírode. Nemôžeme sa zmieriť s tým, že niektorí ľudia považujú za normálne vyhadzovať odpad v lese, na lúke, pri ceste. Nemôžeme pochopiť, prečo obal z tyčinky alebo fľašu z nápoja nezoberú so sebou a nezahodia tam, kam patrí – do koša.

 

Preto sa snažíme v rámci tohto projektu pripomínať, že prírodu treba udržiavať čistú.

ATMOSFÉRA PRETEKOV

Snažíme sa vytvoriť atmosféru nekompromisných dedinských pretekov pre všetky vekové kategórie, kde sa na konci všetci stretnú v dobrej nálade a pri zaslúženej odmene v podobe občerstvenia.

Body do súťaže o Cvyklo dres získavajú pretekári, ktorí jazdia na hlavných tratiach jednotlivých pretekov. Na hlavných tratiach súťažia juniori, dospelí a veteráni.

Na pretekoch sú pripravené trate aj pre deti. Veríme, že bicyklovať prídu celé rodiny.

História

V roku 2019 sa do našich cyklistických podujatí zapojilo 577 pretekárov a 174 dobrovoľníkov.

Pretekárov povzbudzovalo množstvo rodinných príslušníkov a ďalších fanúšikov na tratiach.

Ezakimak má najbohatšiu históriu. Ostatné preteky si postupne budujú tradíciu, napr. pretek v Jakubovanoch sa organizuje od roku 2013, Sliačanský pedál od roku 2016.